![20240203_Pita_Vravefseis_EOP_173827_NT1147722](https://kronoscycling.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240203_Pita_Vravefseis_EOP_173827_NT1147722.jpg)
Σαρωτικός ο Κρόνος στις ετήσιες βραβεύσεις της ΕΟΠ
Το επιστέγασμα μίας απολύτως επιτυχημένης χρονιάς για τον ΠΣ Κρόνος Νίκαιας, η οποία βρήκε την ομάδα μας απόλυτη κυρίαρχο στην τελική Αγωνιστική βαθμολογία της ΕΟΠ για το 2023 με 13.095 βαθμούς, ήρθε το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου στις βραβεύσεις των κορυφαίων αθλητριών, αθλητών και σωματείων που πραγματοποιήθηκε στο Μέγαρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής.
Η οργανωμένη, συστηματική και κοπιώδης προσπάθεια των αθλητών και προπονητών μας, από τις κατηγορίες Σούπερ Μίνι έως Μάστερς, μέσα από 898 συνολικές συμμετοχές και σχεδόν 150 θέσεις στα βάθρα σε αγώνες σε κάθε γωνιά της Ελλάδας σε συνδυασμό με την πολύτιμη στήριξη των χορηγών μας, απέδωσε καρπούς, τοποθετώντας τον ΠΣ Κρόνος Νίκαιας στην κορυφή της λίστας με τις περισσότερες βραβεύσεις της ΕΟΠ (13) για το 2023.
Αναλυτικά στις βραβεύσεις της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, στην κατάμεστη αίθουσα του Μεγάρου της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού κ. Ιωάννη Βρούτση, του ΓΓ Αθλητισμού κ. Γεώργιου Μαυρωτά, του Προέδρου της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής κ. Σπύρου Καπράλου και πλήθους κόσμου, βραβεύτηκαν οι παρακάτω:
© Νάσος Τριανταφύλλου | www.nassostriantafyllou.gr